Beste mensen en leden van de VRA,
![]() |
De drukke december maand is voorbij. Ik wens eenieder een voorspoedig 2025. De meesten van jullie heb ik bij De Zoete Inval en de Nieuwjaarsborrel ontmoet. |
Gerdus heeft een nieuwe heup en revalideert voortvarend.
Marianne kan hopelijk binnenkort weer helder zien na de geslaagde staaroperaties aan beide ogen. Gerdus en Marianne hebben hun 25 jaar samenzijn en 18 jaar getrouwd zijn met een groot feest gevierd. Ik hoorde om mij heen weer wensen van wanneer is de bingo en is er alweer een uitje gepland. Nu dan, 26 maart 2025 onze ALV tijdens het Lentediner. De Nieuwjaarsborrel was goed bezocht en de oliebollen smaakten prima. Belangrijker is; het was erg gezellig. Laten wij met elkaar er een lief en vredig 2025 van maken en daarbij met respect voor elkaar. De dreigingen in de wereld zijn erg groot en stapelen zich op. In het 1e kwartaal van 2025 wordt U weer in groten getale verwacht bij de Algemene Leden Vergadering maar zorg ook dat de contributie, ook na deze kleine verhoging voldaan is. Hartelijke groet , Sonja Lijesen voorzitter a.i.
Van de secretaris
Ik hoop dat jullie fijne feestdagen hebben gehad en ook een gezellige jaarwisseling. Gerdus en ik waren 19 december 25 jaar samen en dat hebben we gevierd op dezelfde wijze als het 45-jarig bestaan van onze VRA “In De Zoete Inval”. Met muziek, dans, eten en drinken. Iedereen die iets van zich heeft laten horen door middel van een kaart of zelfs een bos bloemen, heel hartelijk bedankt.
Op 21 januari ben ik ook in mijn rechter oog aan staar geopereerd. We zijn bijna klaar met dokteren en ik hoop over een aantal weken weer in mijn rode bolide te kunnen rijden. Tot nu toe werd ik door Gerdus, in het kader van algehele mantelzorg, van hot naar her gereden. Verder zijn er diverse leden geveld door de momenteel heersende griep. Daarbuiten zijn twee leden, Ida Kahlman en Ria Dobber (moeder van Nathalie) al langere tijd gekluisterd aan huis door ziekte. We wensen hen beterschap.
Op 15 januari 2025 is de nieuwjaarsborrel van Cliëntenbelang bezocht door Gerdus en mij. Een volle bak!
Onze nieuwjaarsreceptie was ons 1e hoogtepunt met 70 aanwezigen, die genoten hebben van bubbeltjes, oliebollen, appelflappen en gezelligheid. Monique Rappard hebben we stilzwijgend benoemd tot oliebollen bakster 2026, omdat ze zo lekker waren. Dit laatste weet ze nog niet.
De komende Algemene Leden Vergadering op woensdag 26 maart 2025 wordt, zoals vorig jaar, gehouden tijdens het traditionele lentediner, eveneens “In de Zoete Inval”. Deze locatie is inmiddels ons “vaste stamcafé-restaurant”. Verder willen we nog wel wat leuke dingen op stapel zetten, maar dat horen jullie vroegtijdig in de wandelgangen of lezen jullie dat in het VRA-Nieuws.
Van de Penningmeester
De penningmeester vraagt met nadruk of er nog leden zijn die een automatische incasso willen invullen. Het kost namelijk veel tijd om de contributiegelden te innen. Zeker als er leden zijn die het kleine bedrag aan contributie “vergeten” te betalen. Deze leden hebben al een jaar lang, zonder blikken of blozen, genoten van de voordelen die de VRA hen biedt. Dus wie de schoen past, trekke hem aan. Dus even een belletje met Marianne op 06-20436050 en het kan geregeld worden. Rond 23 februari 2025 worden de automatische incasso’s geïnd. Voor diegenen die de contributie 2024 nog niet hebben voldaan, krijgen bij deze editie van het VRA-Nieuws, een schriftelijke herinnering, gestoken. De kascontrolecommissie zal vaststellen of de contributie 2024 voldaan is. Zo niet, dan scheiden onze wegen. Met ingang van 01 januari 2025 is de jaarlijkse contributie verhoogd naar € 25, zoals dit besluit tijdens de ALV in 2024 is bekrachtigd.
Van de redactie valt er weinig op te merken. Wel heb ik een constatering; het opschuiven van de uitgave van het VRA-Nieuws werkt over alle kanten positief. Rond de Kerst is er privé ook veel te doen en dan ook nog een VRA-Nieuws de deur uit doen, is eigenlijk te veel van het goede. Ook drukkerij Avanti is blij met deze aanpassing. Dus we gaan ermee door.
Volverwachting klopt mijn hart, want ik zie als redacteur graag items, gemaakt door leden, tegemoet. Het verdrijft de eentonigheid bij deze redacteur.